V roku 2001 vzniklo v Martine, prvé privátne ortopedické sanatórium na Slovensku, zamerané na poskytovanie nadštandartných služieb v oblasti ortopédie a športovej traumatológie.

V našom sanatóriu používame metódu jednodňovej chirurgie / one day surgery/, ktorá je bežne zaužívaná v krajinách s vyspelým zdravotníctvom. Pacient v deň operácie je prepustený do domácej starostlivosti.

Výhody jednodňovej chirurgie:

  1. Operačné výkony bez nutného pobytu v nemocnici.
  2. Skrátenie doby liečby a dĺžky pracovnej neschopnosti.
  3. Chorý nie je vytrhnutý z domáceho prostredia.
  4. Zníženie rizika nemocničných komplikácií.

Základná ponuka operačných výkonov:

Priestorové vybavenie:

  1. Ambulancia pre základné vyšetrenie pacienta so zameraním na diagnostiku a liečbu ochorenia pohybového ústrojenstva a ďalšie odborné výkony, preväzy, obstreky a pod.
  2. Operačná časť - operačná sála s príslušenstvom a klimatizáciou s bakteriálnymi filtrami vzduchu. Pooperačná izba pre sledovanie operovaného po narkóze. U všetkých operovaných pacientov je možná prítomnosť rodinných príslušníkov a ich blízkych pri lôžku.
  3. Jednolôžková izba s príslušenstvom / klimatizácia, telefón, TV, video/

V prípade potreby zabezpečujeme predoperačné vyšetrenie. Pri operácii je možné využiť rôzne druhy anestézie. Používame modernú metódu vnútrožilnej celkovej anestézie s využitím nových preparátov. Vedľajšie účinky ako sú malátnosť, nevoľnosť, zvracanie, sú pri tejto metóde vzácne. Pooperačné sledovanie je zaistené anesteziológom.

V areáli ortopedického sanatória sa nachádza chránené parkovisko.

Ordinačné hodiny:

Pondelok - Piatok    8:00 - 17:00 hod.

Objednávanie pacientov:

Telefonicky, alebo osobne

V prípade potreby sme Vám k dispozícií aj mimo ordinačné hodiny.

 

Ak máte pocit, že si zaslúžite len to najlepšie, s dôverou sa obráťte na nás.